OFFLINE | polgfilter | Doromboló cicus-díj
Blikkdoromb
(2005. március)
Pszi­cho­ló­gu­sok sze­rint az em­ber­ről nem­csak öl­tö­ze­te, ki­né­ze­te árul­ko­dik, ha­nem az is, hogy fest a mun­ka­he­lye – ír­ja ezt Fo­dor Bo­ri a feb­ru­ár 24-i Blikk­ben.

Ez az a mon­dat, ami­re Ci­cus tal­pa bi­zse­reg­ni kezd, mert tud­ja, hogy itt va­la­mi esze­ve­szett nagy nya­la­ko­dás ké­szü­lő­dik. És nem is csa­ló­dik. „Gyurcsány Fe­renc kor­mány­főt dol­go­zó­szo­bá­já­ban pél­dá­ul há­rom asz­tal is kör­be­ve­szi” – ahajj, hely­ben va­gyunk! Há­rom az asz­tal, nem kis­pá­lya. Sőt! „Gyurcsány tölgy­fa író­asz­ta­la er­dé­lyi re­ne­szánsz stí­lus­ban ké­szült” – tud­juk meg, ami­ből azt a de­fi­ni­ál­ha­tat­lan já­té­kot érez­zük ki, ami­vel a 2002-es kam­pány­ban is ta­lál­koz­tunk (a min. eln. jelölt a va­rázs­la­tos Er­dély ne­me­si sar­ja), s amely já­ték 2004 vé­gé­re még­is sű­rű ro­má­no­zás­ra fu­tott ki. De lás­suk csak­: „Gyurcsány a je­lek sze­rint sze­re­ti az asz­ta­lát, ott­ho­no­san ér­zi ma­gát dol­go­zó­szo­bá­já­ban. A szá­mí­tó­gé­pen kí­vül leg­el­ső­ként egy fél­be­ha­ra­pott Sport­sze­let tűn­het fel a szem­lé­lő­dő­nek.”
Ez igen, a bá­jos ren­det­len­ség, a po­li­ti­kus sem sze­re­ti le­vin­ni a sze­me­tet, Fe­ri­kém, már megint nem et­ted meg a Sport­sze­le­tet, vagy edd meg, vagy ne bontsd ki, de leg­fő­kép­pen ne tedd az asz­tal­ra, mert meg­ol­vad, bas­­sza meg stb. – Klá­ra asszony hang­ját hall­juk, s már­is egy kis bu­dai csa­lá­di en­te­ri­őr le­beg a sze­münk előtt. Fő­leg, hogy Sport­sze­let – egy volt sport­mi­nisz­ter va­la­hol min­dig sport­mi­nisz­ter ma­rad. És hogy ma­gyar áru, az már minden­nek a te­te­je. A szo­bá­ban csa­lá­di fény­ké­pe­ken „a mi­nisz­ter­el­nök gyer­me­kei ne­vet­nek fel­sza­ba­dul­tan”, ami jó do­log. De per­sze, bár­mennyi­re is sze­ret­ne csak a csa­lád­já­nak, csak az íz­lé­sé­nek él­ni, a po­li­ti­kus­nak dol­goz­nia is kell: „új­sá­gok, az éves költ­ség­ve­tés és a kö­vet­ke­ző he­ti kor­mány­ülés irat­anya­ga” áraszt­ja el az asz­talt, sőt, mi­vel „még a mi­nisz­ter­el­nök fe­je sem káp­ta­lan, kis ki­egé­szí­tő jegy­ze­te­ket szo­kott ké­szí­te­ni”. A XIX. szá­za­di, ma­ra­di, po­ros, na­ci­o­na­lis­ta, rossz­em­lé­kű, de­ma­góg jobb­ol­dal­tól el­té­rő­en a len­dü­le­tes, mo­dern, spor­tos, nyi­tott és fi­a­ta­los bal­ol­dal mi­nisz­ter­el­nö­ke a tech­ni­ka hí­ve: „rend­sze­re­sen internetezik, e-maileket fo­gad és ír, va­la­mint a friss hí­re­ket ol­vas­sa kü­lön­bö­ző hon­la­po­kon”, és egy „lát­ha­tat­lan” aj­tó mö­gött egy pi­ci gard­ró­bot tart, amely­ben „át tud öl­töz­ni, ha mond­juk edző­fel­sze­re­lés­ben, fut­va ér­ke­zik a Par­la­ment­be”.
Ci­cu­sunk büsz­kén ve­szi tu­do­má­sul, hogy a do­rom­bo­lás még min­dig nem csu­pán az ő hit­bi­zo­má­nya. Elé­ge­det­ten né­zi, hogy a mű­faj­nak al­fa­jai is szü­let­nek: a cikk ma­ga spor­tos, fi­a­ta­los, len­dü­le­tes, ám meg­van mö­göt­te a szük­sé­ges ko­moly­ság, a ha­gyo­má­nyok ma­ra­dék­ta­lan tisz­te­le­te.

- B. Sz. -


Kapcsolódó letölthető archív fájlok:
UFi 2005. március (1127 kbyte)


Így tetszett a cikk:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Felhasználónév: Jelszó:
Ha hozzá szeretne szólni regisztrált felhasználóként a felsorolt témákhoz,
de még nem regisztrált, kattintson ide!
ÚJ ÜZENET    

A hozzászóló neve
(nem regisztrált felhasználó esetén):    
Az üzenet tárgya:    
Az üzenet szövege:    
  

Szóljon hozzá a fórumban!

  #1: _ (2005. -0. 3-. 08: 1)  

no baratom, ha nem birsz egy sportszelettel megbirkozni elso nekifutasra, mit kavirtyolsz mashol?
az internettel pedig mar az ovisok is kozeli kapcsolatban vannak, meg akar egy reggeli kakaozas kozben is, koszi Feri!

  
  Válaszok struktúrája


Szeptembertől Reakció néven jelenik meg az UFi. Mi a véleménye az új címről?
Az UFi jobb volt
Tetszik, de az UFi is jó volt
A Reakció jobb cím
Egyik sem tetszik
A szavazás állása
   Vadász János
   Népszabadság
   Wass Albertről
   Pörzsölő szeretet
   Lendületben a reakció
   Városba zárva
   
   
    Yann Martel: Pi éle­te
    Más a lelkem
    Érdekvédők
    Éles váltás
    Egy õszinte hang

    Kizökkent az idő
    Tisza István és az elsõ világháború
    Wass Albertről
    Pörzsölő szeretet
    „A két Huszár”