OFFLINE | V.V.

  (2004. június)
Az Inter-Európai rész­vény-köz­tár­sa­ság dél­ceg nagy­tő­kés kor­mány­zó­já­nak, Megyó bá­csi­nak és ár­fo­lyam­nye­re­ség­re éhes csa­pa­tá­nak ke­vés ide­je ma­rad a de­mok­ra­ti­kus já­ték­sza­bály­ok­kal va­ló bí­be­lő­dés­re.

   

  (2004. május)
A tör­té­ne­lem fur­csa fin­to­ra, hogy má­jus el­se­jé­vel egy olyan na­pon csat­la­ko­zott Ma­gyar­or­szág a Eu­ró­pai Uni­ó­hoz, amely, leg­alább­is ná­lunk, a kom­mu­nis­ta dik­ta­tú­ra egyik ki­emelt párt­ál­la­mi ün­nep­nap­ja volt. Eu­ró­pa nyu­ga­ti fe­le szá­má­ra ez nyil­ván ért­he­tet­len, de a dá­tum­vá­lasz­tás ak­kor is el­gon­dol­kod­ta­tó.


  (2004. február)
A magyar királyi televízió olyan, mint a Tanúból megismert „magyar narancs”: citrom sárga és savanyú. Állítólag közszolgálati televízió lenne, valójában azonban közpénzből finanszírozott politikai kifizetőhely, némi kereskedelmi jelleggel.

   

  (2004. január)
A Medgyessy-kormány zsákmányszerző politikájának az áldozata a Magyar Posta is. Az árokásás szocialista receptjének megfelelően Megyó bácsi kormányzó csapata hatalomra kerülése után szinte azonnal leváltotta a posta vezetőségét.


  (2003. december)
A Medgyessy-kor­mány pri­va­ti­zá­ci­ós po­li­ti­ká­ja ugyan­az, mint ami a Horn-kor­má­nyé volt: el­ad­ni min­dent. A Transparency International Ma­gyar­or­szá­gi Ta­go­za­ta Egye­sü­le­té­nek egyik ta­nul­má­nya a pri­va­ti­zá­ci­ó­ról szól­va meg­ál­la­pít­ja: Ma­gyar­or­szá­gon a pri­va­ti­zá­ció idő­sza­ka je­len­tet­te azt a kor­sza­kot, ami­kor a po­li­ti­kai és gaz­da­sá­gi élet sze­rep­lői úgy érez­het­ték, itt az iga­zi le­he­tő­ség jö­vő­be­ni anya­gi jó­lét­ük és ha­tal­mi po­zí­ci­ó­ik meg­ala­po­zá­sá­ra.

   

  (2003. november)
Nem csak a jö­vő évi költ­ség­ve­tés, de az eu­ró­pai uni­ós csat­la­ko­zás leg­na­gyobb vesz­te­se is a me­ző­gaz­da­ság. A he­te­kig tar­tó ta­ga­dás és ös­­szevis­­sza be­szé­lés el­le­né­re má­ra már tel­je­sen egy­ér­tel­mű­vé vált: a ma­gyar me­ző­gaz­da­ság jö­vő­re ke­ve­sebb tá­mo­ga­tást kap, mint amen­­nyi­re szük­sége len­ne. A kor­mány­za­ti pro­pa­gan­da ve­he­mens til­ta­ko­zá­sa el­le­né­re is bi­zo­nyos, hogy a költ­ség­ve­tés ter­ve­ze­te nem tar­tal­maz­za az eu­ró­pai uni­ós köz­vet­len ag­rár­tá­mo­ga­tások 25%-ának, va­la­mint az eh­hez ad­ha­tó 30%-os ma­gyar nem­ze­ti hoz­zá­já­ru­lás­nak a for­rá­sa­it.


  (2003. november)
A nem­ze­ti el­ked­vet­le­ní­tés kor­má­nya nem­csak a ret­te­net jö­vő évi költ­ség­ve­tés­ének ter­vé­vel, de egy új mű­sor­ral is „meg­aján­dé­koz­ta” kis Ma­gyar­or­szág kis ön­tu­da­tú­nak tar­tott né­pét. A ki­rá­lyi te­le­ví­zió ok­tó­ber­től leg­alább ha­von­ta egy­szer 50 perc­ben Medgyessy Pé­ter­rel bün­te­ti a jobb sors­ra ér­de­mes adó­fi­ze­tő­ket.

   


Szeptembertől Reakció néven jelenik meg az UFi. Mi a véleménye az új címről?
Az UFi jobb volt
Tetszik, de az UFi is jó volt
A Reakció jobb cím
Egyik sem tetszik
A szavazás állása
   Vadász János
   Népszabadság
   Wass Albertről
   Pörzsölő szeretet
   Lendületben a reakció
   Városba zárva
   
   
    Yann Martel: Pi éle­te
    Más a lelkem
    Érdekvédők
    Éles váltás
    Egy õszinte hang

    Kizökkent az idő
    Tisza István és az elsõ világháború
    Wass Albertről
    Pörzsölő szeretet
    „A két Huszár”